Pozycjonowanie stron
SEO

Joomla! Day Poland – warto tam…

HomeCMSJoomla! Day Poland – warto tam…

Joomla! Day Poland 2012

Warto tam być! – O co chodzi: http://t.co/WTPVJ3dE
Polska społeczność Joomla po raz pierwszy w Polsce może spotkać się na żywo w Poznaniu w dniach 22-23 września 2012. Konferencja Joomla organizowana jest przez Fundację PCJ Otwarte Źródła. Społeczność ludzi związanych z Joomla od wielu lat za darmo, społecznie pomaga innym w rozwiązywaniu problemów technicznych. W XXI wieku bezinteresowna pomoc stanowi coraz większą rzadkość, dlatego tym bardziej warto wybrać się na konferencję Joomla! Day Poland 2012 aby poznać ciekawych ludzi z Polski i z całego świata. Ludzie którzy w życiu widzą nie tylko pieniądze ale i starają się coś robić dla innych z potrzeby serca to ludzie godni naśladowania.

Najlepszy CMS

Konkurs na najlepszy CMS roku 2011 wygrała Joomla!, sprawdź wyniki konkursu na najlepszy CMS organizowanego przez wydawnictwo Packt Publishing. Wynik konkursu pokazuje, że powszechnie stosowany w Polsce CMS Joomla! znajduje się w czołówce światowej. Do sukcesu Joomla! przyczyniają się lokalne społeczności Joomla! w poszczególnych krajach bez wsparcia rządów. W Polsce Joomla jest używana do budowy serwisów www przez wiele firm i instytucji. Znaczna część twórców witryn opartych na Joomla! chyba jeszcze nie jest świadoma konieczności stosowania podstawowych zabezpieczeń przed włamaniami na stronę www (przynajmniej .htaccess). To powód dla którego co roku słyszymy o wielu włamaniach do serwisów internetowych. Znajomość podstawowych zabezpieczeń przed nieuprawnionymi użytkownikami to konieczność w XXI wieku.

Daleko posunięta oszczędność stwarza zagrożenia dla zarejestrowanych użytkowników serwisów internetowych. Wiele włamań do serwisów www w ogóle nie jest zauważanych przez właścicieli serwisów www. Włamywacze wykorzystują adresy E-Mail do spamowania, niekiedy do kradzieży wirtualnej tożsamości. A przecież do CMS Joomla mamy wiele wspaniałych komponentów, które pomagają w zabezpieczeniu stron przed włamywaczami. Przy okazji wiele komponentów pomaga w tworzeniu stron www przyjaznych dla ludzi (i dla robotów wyszukiwarek). Wybrane przykłady: RSSeo!, JoomSEF, sh404SEF i wiele innych. Joomla SEO i zabezpieczanie serwisów www opartych na Joomla! to jedna z najczęściej wybieranych usług przez świadomych klientów (nieświadomi są hackowani:-)).

Wybór wykonawcy strony www

Wielu potencjalnych klientów chce zamówić stronę www, nie interesuje się w jakim programie będzie wykonana. Autorskie CMSyprogramowane od podstaw przez małe zespoły programistów. Czasami są to większe zespoły programistów, których pracę sprawdza jeden lub kilku testerów. Autorski CMS może zawierać więcej podatności na włamania niż system CMS programowany przez dziesiątki tysięcy ludzi na świecie. Liczba testerów Joomla! osiąga dziesiątki tysięcy ludzi. CMS Joomla! odpowiednio skonfigurowany i zabezpieczony jest zwykle o niebo bezpieczniejszy niż autorski CMS. Bezpieczeństwo serwisu www wpływa na jego postrzeganie przez roboty wyszukiwarek, niebezpieczne serwisy www trafiają na czarną listę i spadają na dalsze pozycje w wyszukiwarkach internetowych.

Standardowy CMS kontra autorski CMS

Kolejna różnica pomiędzy standardowym CMS (np. Joomla!, Drupal, WordPress) a autorskim CMS to ponoszone przez klientów koszty.
Po wykonaniu i uruchomieniu serwisu www w Internecie każdy jest zadowolony (klient i wykonawca). Z biegiem czasu jak trzeba coś zmienić w serwisie www, można to uczynić samodzielnie aby zaoszczędzić pieniądze. Przy autorskim CMSie zawsze trzeba wydać pieniądze na dodatkowe funkcjonalności, klient jest uzależniony od twórców programu niczym narkoman od narkotyków. W przypadku Joomla! klient może samodzielnie doinstalować potrzebne komponenty lub składniki oprogramowania.Wiedza na temat Joomla dostępna jest za darmo, członkowie polskiej społeczności Joomla chętnie sobie pomagają na forum Joomla.

Jeśli klientowi nie chce się wgłębiać w tajniki programowania to może zlecić prace związane ze zmianą struktury serwisu opartego na Joomla! jednemu z wielu tysięcy webdeweloperów Joomla! dostępnych w Polsce lub na świecie. Koszty modyfikacji serwisu zbudowanego w oparciu o CMS Open Source są z reguły znacznie niższe. Bezpieczeństowo Joomla! jest wysokie pod warunkiem odpowiedniej konfiguracji CMSa na dobrym hostingu.

Kolejny plus stosowania CMS Open Source Joomla! to duża liczba dostępnych komponentów, dzięki którym strony www można kształtować jak plastelinę. Wszystkie życzenia klientów odnośnie stron www mogą być spełnione dzięki stosowaniu Joomla!. Tysiące komponentów (dodatkowe programy do Joomla!) są pisane przez tysiące programistów na całym świecie w różnych językach. Ludzie z polskiej społeczności Joomla za darmo tłumaczą wersje językowe dodatkowych programów na język polski i udostępniają je dla innych. Sam(a) oceń tak szlachetne postępowanie, masz okazję poznać tych ludzi w Poznaniu w przedostatni weekend września 2012, zajrzyj tam!

Ja się wybieram do Poznania, może przy okazji podpatrzę poznańską oszczędność:-)

Podsumowanie

Tytuł
Joomla! Day Poland - warto tam być!
Opis
Przyjedź na 1-sze spotkanie!
Autor

QR Code - Take this post Mobile!
Use this unique QR (Quick Response) code with your smart device. The code will save the url of this webpage to the device for mobile sharing and storage.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *