Pozycjonowanie stron
SEO

Zmiany PageRank Update?

HomePageRankZmiany PageRank Update?

Dziwne zmiany na serwerach Google

Na serwerach Google chyba coś się dzieje od samego rana w dniu dzisiejszym. PageRank stron internetowych sprawdzany przy użyciu SEO Status Toolbar wynosił zero. Dodatek jest dostępny dla Google Chrome i Firefoksa. Wskaźnik PageRank wynosił 0, sprawdziłem PageRank Checker , też wskazuje zero. Co się dzieje z wskaźnikiem PageRank – pytanie na które trudno jednoznacznie odpowiedzieć.

Wysoki PageRank serwisów w USA

Sprawdziłem kilka serwisów w powyższym PR Checker, dodatkowo aby zweryfikować PagRank skorzystałem z innego serwisu który umożliwia sprawdzenie PageRank z różnych serwerów Google.

sprawdzenie PageRank Wirtualnej Polski

sprawdzenie PageRank Wirtualnej Polski

sprawdzenie pagerank facebooka na serwerach googlea

sprawdzenie pagerank facebooka na serwerach googlea

Serwis korzysta z 64 datacenter Google, po adresie IP można wykonać sprawdzenie adresu IP właściciela strony www.

sprawdzenie gdzie jest serwer google

sprawdzenie gdzie jest serwer google

Sprawdzenie PRobjęło serwisy google.com, facebook, twitter. Okazało się, że PageRank dla 3 serwisów ma wartość jak wcześniej. Maksymalna wartość PageRank=10 nadal ma facebook.com i google.com, twitter.com ma wartość PageRank=9.

sprawdzenie pagerank google

sprawdzenie pagerank google

sprawdzenie pagerank facebooka

sprawdzenie pagerank facebooka

sprawdzenie pagerank twittera

sprawdzenie pagerank twittera

Wszystkie 3 serwisy znajdują się na serwerach w USA. Czyżby Google promowało serwisy internetowe portali WEB2.0 znajdujące się na serwerach w USA?

Odpowiedź na to pytanie mogło dostarczyć sprawdzenie PageRanku serwisów internetowych innych firm i instytucji zarówno w USA jaki i w innych rejonach świata.

Nieznane przyczyny zaniku PR

Drastyczna zmiana PageRank setek serwisów internetowych do zera w jednym dniu to niecodzienne zjawisko. Najbliższe dni przyniosą wyjaśnienie zjawiska jakim jest spadek PageRank do zera. Poniżej przedstawiam wybrane serwisy dla których PageRank jest równy zero w dniu 6-10-2011:
barackobama.com,

sprawdzenie pagerank barackobama.com

sprawdzenie pagerank barackobama.com

apple.com,

sprawdzenie pagerank apple

sprawdzenie pagerank apple

Australia.gov.au,

sprawdzenie pagerank rządu australii

sprawdzenie pagerank rządu australii

Bundestag.de,

sprawdzenie pagerank bundestagu

sprawdzenie pagerank bundestagu

gov.za (RPA),

sprawdzenie pagerank południowej afryki

sprawdzenie pagerank południowej afryki

premier.gov.pl,

sprawdzenie pagerank premiera Polski

sprawdzenie pagerank premiera Polski

singaporeseo.com,

sprawdzenie pagerank firmy z singapuru

sprawdzenie pagerank firmy z singapuru


sprawdzenie pagerank firmy z singapuru 2

sprawdzenie pagerank firmy z singapuru 2

toyota.co.jp,

sprawdzenie pagerank toyota japan

sprawdzenie pagerank toyota japan

Celowo wybrałem serwisy internetowe z różnych kontynentów, położone na serwerach w różnych krajach aby się przekonać czy lokalizacja strony internetowej ma wpływ na PageRank. Doświadczenie pokazuje, że nie ma znaczenia gdzie znajduje się serwis internetowy. Co się dzisiaj dzieje z PageRank?

Możliwe wyjaśnienia spadku PageRank

Zdrowy rozsądek podpowiada przyczyny spadku PageRank:
-najprawdopodobniej prace konserwacyjne na serwerach Google, zmiana serwerów?
-zmiana oprogramowania wyliczającego PageRank na serwerach Google?
-błąd oprogramowania Google wyliczającego PageRank? – raczej niemożliwe, mają speców,
-włamanie na serwery Google? – mało prawdopodobne, mają superfachowców,
-zmiana API do PageRank? – chodzi o sposób przekazywania informacji z Google do serwisów internetowych umożliwiających sprawdzenie PageRank,
-Google porzuciło pomysł klasyfikacji stron wg PageRank? – mało prawdopodobne,
-próba zafałszowania PageRank? Kto i po co miałby to robić? Bez sensu.
-seriwsy internetowe używane do sprawdzenia PR mają błędy? Możliwe, ale czy wszystkie?
-inne przyczyny, których nie wymieniłem;-)

Czy PageRank Google ma znaczenie?

Wrażliwi specjaliści SEO przykładają dużą uwagę do PR, czy ma to sens? Chyba nie, w centrum webmasterów Google można znaleźć wypowiedź pracownika Google JohnaMu: “Changes in Toolbar PageRank will not change anything with your site’s crawling, indexing, or ranking, so as a webmaster, I’d strongly recommend focusing on something else.” Co można interpretować: zmiana PageRank strony internetowej nie powinna być celem webmastera (właściciela strony), webmaster powinien się skoncentrować na innych sprawach.

Z moich doświadczeń wynika, że zmiana PageRank nie ma wpływu na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania w Google. Dla osiągnięcia wysokiej pozycji bardziej istotne są informacje zamieszczone na stronie i sposób podania informacji w serwisie internetowym. Przestrzeganie zaleceń dla webmasterów od Google, Bing, Yahoo i przełożenie zaleceń wyszukiwarek na kod strony (optymalizacja SEO) daje wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania.

Jeśli chcesz wiedzieć jak w czasie zmieniał się PageRank, możesz to sprawdzić na stronie internetowej, kóra pokazuje zmiany PageRank. Informacje o zmianie PR podane na tej stronie pokrywają się z moimi obserwacjami. PR AdSecur w grudniu 2010 wynosił 3, w styczniu spadł do PR=1, późniejsze zmiany PR w czerwcu i lipcu 2011 aż do chwili obecnej nie zmieniły PageRank dla strony aż do chwili obecnej.

W czerwcu zaobserwowałem 2 ciekawe zmiany PageRank. Świeżo wykonany przez nas i uruchomiony w Internecie serwis multitransmed.pl w ciągu tygodnia zyskał PR=1 co oznacza, że ocena opierała się na najświeższych statystykach Google. Kolejny serwis wykonany przez AdSecur uruchomiony pod koniec maja 2011r., wykorzystujący bezpieczny protokół komunikacji z internautami SSL uzyskał PR=3.

Możliwe, że wysoki PageRank uzyskał również dzięki temu, że w serwisie znajduje się moduł reklamy Google AdSense. Oznacza to tyle, że jeśli masz stronę internetową i chcesz aby miała wyższy PageRank to umieść na stronie internetowej moduł z reklamą Google AdSense. W wypadku wzmiankowanego serwisu www, jedna strona z reklamą AdSense zawiera 3 linki a moduł jest umieszczony na dole strony.

Należy pamiętać, że na górze strony internetowej zamieszczamy informacje najważniejsze dla naszego serwisu internetowego a nie reklamy jak to często się zdarza.

Podsumowanie

Tytuł
Zmiany PageRank - Update 2011
Opis
Spadek PageRank w 2011.
Autor

QR Code - Take this post Mobile!
Use this unique QR (Quick Response) code with your smart device. The code will save the url of this webpage to the device for mobile sharing and storage.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *