Pozycjonowanie stron
SEO

Ranking partii w Internecie

HomePozycjonowanie stronRanking partii w Internecie

Jakość stron internetowych partii

Partie polityczne w Polsce przed wyborami starają się o głosy wyborców. Liderzy partii często wzorują się na zachodnich kolegach, zwłaszcza na prezydencie USA i partiach w USA. Najlepsze praktyki SEO są nieznane polskim partiom politycznym, które już chyba zapomniały o historii sprzed kilku lat. Dla przypomnienia – znajomość pojęcia pozycjonowania stron internetowych wśród Polaków zaczęła się od pozycjonowania prezydenta Polski. Pozycjonowanie czyli usługi SEO w USA mają dłuższą historię, sztab prezydenta prezydenta Baracka Obama posługuje się nowoczesnymi technologiami nieco lepiej, chociaż brakuje do ideału;-)

Barack Obama w wynikach wyszukiwania Google 4-10-2011

Barack Obama w wynikach wyszukiwania Google 4-10-2011

Optymalizacja SEO stron internetowych

Strony internetowe partii politycznych w Polsce pomagają przedstawiać program partii i twarze partii. Kandydaci na posłów w wyborach parlamentarnych prezentują się w telewizji i na bilbordach. Reklama kandydatów na posłów do sejmu kosztuje partie krocie pieniędzy. Ceny za reklamę kandydatów na posłów w tradycyjnych mediach rujnują budżety partii. Partie dostają pieniądze z budżetu Państwa, warto aby rozważyły efektywne wykorzystanie środków na kampanie wyborcze.

Strony internetowe partii

Serwisy internetowe partii politycznych mają dużo plusów, partie starają się komunikować z wyborcami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zorganizowanie fanów partii na facebooku, krótkie komunikaty informacyjne na Twitterze zostały przyswojone przez partie polityczne. Profil partii na Youtube, nasza klasa to już standard komunikacji w sztabach wyborczych polityków. A co się dzieje na stronach internetowych partii?

Donald Tusk w wynikach wyszukiwania Google 4-10-2011

Donald Tusk w wynikach wyszukiwania Google 4-10-2011


Jarosław Kaczyński w wynikach wyszukiwania Google 4-10-2011

Jarosław Kaczyński w wynikach wyszukiwania Google 4-10-2011

Próbę odpowiedzi na to pytanie podjęła agencja Autentika w swoim raporcie Wyborcza Walka. Raport przedstawia serwisy partii widziane oczami zespołu Autentiki.

Pozycjonowanie stron drogą do sukcesu partii

Sukces partii w Internecie przekłada się na sukces w wyborach. Liczba Polaków, którzy mają dostęp do Internetu przekroczyła 60%. Znaczna liczba wyborców to Internauci, którzy poszukują informacji o kandydatach na posłów w Internecie. Wyborcy chcą poznać program kandydata na posła, dotychczasowe osiągnięcia w życiu publicznym. Wyborcy mają wiele pytań do przyszłych posłów,chcą się komunikować z przyszłym senatorem czy posłem. Jeśli kandydat na posła chce być rozpoznawalny, musi być obecny w Internecie.

Audyt SEO serwisów internetowych partii

Serwisy internetowe partii powinny spełniać minimalne wymagania SEO. Krótki audyt SEO serwisów internetowych partii podsuwa interesujące wnioski. Niewiele partii politycznych w Polsce dba o własne serwisy internetowe. Poniżej wyniki krótkiego audytu SEO 15 partii politycznych w Polsce. Serwis internetowy partii mógł zdobyć maksymalnie 12 punktów. Ocena serwisu przebiegała na zasadzie 0=brak elementu SEO, 1=element SEO obecny, 0,5=element SEO obecny lecz błędnie użyty.

Ranking partii w internecie 3-10-2011

Ranking partii w internecie 3-10-2011

Która partia chce pozyskać wyborców w Internecie?

Czy partiom opłaca się inwestowanie w dobry serwis internetowy, który spełnia minimalne wymagania SEO? Czy kandydaci na posłów i kandydaci na senatorów chcą pozyskać głosy wyborców? Czy kandydaci na posłów chcą się pokazać wyborcom? Sztaby wyborcze partii chyba nie wyciągnęły wniosków z przeszłości, pozycjonowanie stron internetowych kojarzą z linkowaniem. Widać to na przykładzie kilku partii. Niewiele partii dostrzega oprócz walorów graficznych stron internetowych drugą stronę medalu. Druga strona medalu to zoptymalizowany pod kątem SEO serwis internetowy partii. Dzięki temu, że serwis internetowy jest zoptymalizowany Internauci mają szansę odnaleźć go w wyszukiwarce Google. Dopiero po odnalezieniu serwisu internetowego Internauta poznaje go od strony wyglądu i użyteczności.

Analiza SEO serwisów partii

Analizy SEO serwisów internetowych partii politycznych przedstawiam poniżej. Możesz je pobrać i wykorzystywać na własnej stronie internetowej, miło jak podasz źródło. Zachęcam do wgłębienia się w raporty SEO i wyciągnięcia wniosków. Sukces w Internecie osiągają Ci, którzy pracują nad swoimi serwisami internetowymi. Poniżej linki do spakowanych raportów SEO dla partii. Strony linkujące do partii, zaindeksowane strony partii, elementy SEO w serwisach partii, a tu znajdziesz -> aktualny ranking partii w Internecie 2011. <- Dobry serwis internetowy wymaga aby ciągle go zapełniać pożytecznymi treściami, jednocześnie dbając o przestrzeganie zasad SEO. Smarujesz to jedziesz, Twoje treści na stronie internetowej to smar na tryby SEO, więcej dobrych treści i jedziesz szybciej, Twoja pozycja w Internecie rośnie. Sejm stoi otworem dla tych, którzy doceniają i stosują SEO na co dzień. Jeśli chcesz otrzymać pełniejsze raporty SEO dla strony internetowej partii, napisz maila na info MALPKA adsecur.com a przyślę Ci raporty SEO do wykorzystania. Raporty SEO przedstawiają od strony technicznej SEO serwisy internetowe ugrupowań i nie mają żadnego związku ze światopoglądem autora.

Podsumowanie

Tytuł
Ranking partii w Internecie
Opis
Wpływ SEO na wybory:-)
Autor

QR Code - Take this post Mobile!
Use this unique QR (Quick Response) code with your smart device. The code will save the url of this webpage to the device for mobile sharing and storage.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *